Szukaj

Wszystko związane z komputerami, tabletami, laptopami, smartfonami. Rzeczy związane ze sprzętem i oprogramowaniem urządzeń. Ciekawostki i porady jak zrobić by sprzęt lub program pracował tak jak chce tego użytkownik. Również wiedza związana z internetem.

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna

Jak zrobić stronę www w praktyce i za darmo.

Niejeden z milionów internautów przeglądających sieć, chciałby sam stworzyć własną stronę i móc przedstawiać w niej informację wg własnego uznania. Czy to pisanie blogu, czy galeria zdjęć, czy publikacja własnej twórczości, a może strona o swoim hobby. Każdy pomysł jest dobry tylko na początek trzeba wiedzieć jak zrobić stronę internetową od podszewki.

W dzisiejszych czasach wbrew pozorom wcale nie jest to takie trudne. Istnieje wiele możliwości stworzenia własnej strony www i to całkiem za darmo. W dodatku strona może mieć bogatą szatę graficzną i prosty interfejs użytkownika. Jak zacząć? Oto kilka podstawowych kroków:

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Chcesz pozbyć się pliku na stałe, a on zawsze wędruje najpierw do kosza, z którego musisz go potem wyrzucać?

Jest na to prosty sposób. Wystarczy, że podczas klikania w menu "usuń" przytrzymasz wciśnięty klawisz shift. Plik tak usuwany nie trafia do kosza, lecz od razu znika z miejsca, w którym się znajdował.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Jak szybko wykonać tzw. zrzut ekranu, czyli zdjęcie tego co akurat widoczne jest przed naszymi oczami?

Nic prostszego, wystarczy nacisnąć klawisz funkcyjny PrintScreen, czasem oznaczany w skrócie PrtScr. W tym momencie zawartość całego ekranu zostanie przeniesiona do schowka i będzie można ją wkleić np. do dokumentu w Wordzie lub do edytora graficznego.

Wszystko o tym co jest związane z siecią internet.

Wszystko co związane z systemem Microsoft Windows