Szukaj

Motoryzacja. Jak zrobić coś w samochodzie, motocyklu?

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Często zastanawiamy się jak zaparkować samochód, by nie naruszyć przepisów. Szczególnie zdarza się nam to gdy jesteśmy w obcym mieście i nie znamy dobrze jego topologii przez co czasem potrafi nam umknąć znak drogowy. Jeśli jednak zastosujemy się do przepisów, nie powinniśmy mieć kłopotów ze stróżami prawa. Przypominamy zatem poniżej najważniejsze przepisy Kodeksu Drogowego mające bezpośrednie odniesienie do manewru parkowania.

Art. 46.

1. Zatrzymanie i postój pojazdu są dozwolone tylko w miejscu i w warunkach, w których jest on z dostatecznej odległości widoczny dla innych kierujących i nie powoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Jak zrobić samodzielnie wymianę świec zapłonowych?

 

Świece zapłonowe to bardzo ważny element niezawodnego silnika samochodu lub motoru. Niestety jak większość rzeczy zużywają się i należy dbać o ich regularną wymianę by mieć pewność, że samochód zapali za każdym razem. Świece w zależności od wykonania należy wymieniać zwykłe co ok 20tys. km, irydowe co ok. 40 tys. km, a te z elektrodami platynowymi co 60-80 tys. km. Każdy producent podaje trwałość swoich świec i przewidywany czas bezawaryjnej pracy po którym należy świece wymienić.

 

Przy wymianie świec należy przestrzegać kilku reguł:

Przepisy drogowe, kodeks drogowy, ciekawostki.

Chcesz sam naprawić auto? Nie wiesz jak to zrobić? Poszukaj tu sprawdzonych sposobów.